Mis on küpsised?

Küpsis on veebilehe külastamisel teie arvutisse või seadmesse salvestatav fail, mis hoiab meeles teie tegevusi ja eelistusi (sisselogimine, keelevalik jms), et te ei peaks veebilehte korduvalt külastades oma eelistusi uuesti sisestama.

 

Küpsiste tüübid

  • Vajalikud küpsised tagavad veebilehe toimimise, nendeta ei saa kasutada lehe olulisi osi.
  • Statistilised küpsised koguvad mitteisikustatud kujul teavet veebisaidi külastajate ja veebisaidi kasutamise kohta, et mõõta ja parandada veebisaidi toimimist.
  • Turundusküpsiste abil saab kuvada veebisaidi külastajale võimalikult asjakohaseid reklaame, mõõta reklaamikampaaniate mõju ja kujundada profiili, mille alusel kuvada huvidele kohandatud reklaami ka teistel veebisaitidel. Teavet kogutakse mitteisikustatud kujul.

 

Kolmandad osapooled

  • Lisaks e-poe süsteemi küpsistele kastutatakse ka mitmeid usaldusväärseid kolmandate osapoolte küpsiseid. See võimaldab kasutajal jagada lehti sotsiaalvõrgustikes ning kuvada personaliseeritud ja asjakohast reklaami. Nõnda võimaldavad need küpsiseid kuvada reklaame näiteks erinevatel Google’i ja Google’i partnerettevõtete. Nende küpsiste kasutamine ei hõlma isikuandmete jagamist.

 

Küpsiste haldamine

  • Küpsiseid saab blokeerida, kui aktiveerida oma brauseris kõigi või osade küpsiste paigaldamist keelavad seaded. Küpsiste blokeerimisel ei pruugi te aga saada ligipääsu meie veebilehe mõnele osale, funktsioonile või veebilehele tervikuna. Rohkem infot küpsiste, nende haldamise ja kustutamise kohta leiate aadressidelt  www.allaboutcookies.org
  • Küpsiste kasutamist saate reguleerida lehele tulles avanevas küpsiste sätete popup aknas tehtavate valikutega või hiljem lehe all paremas nurgas asuva ikooni kaudu.
  • Küpsistest saate samuti loobuda muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised.